Ilustracje

Aktualności

D.E.S.I.G.N. dla dzieci

12 maja 2010

14 maja w księgarniach pojawi się nowa pozycja o dizajnie, co odnotowujemy z niemałym entuzjazmem. D.E.S.I.G.N. jest kontynuacją bardzo popularnej książki D.O.M.E.K.  Tak jak D.O.M.E.K był książką o architekturze, tak D.E.S.I.G.N jest rzecz jasna książką o wzornictwie.

D.E.S.I.G.N. dla dzieciD.E.S.I.G.N. dla dzieci

Wydawca informuje, że jest to „pasjonujący przegląd 69 najciekawszych projektów wzornictwa przemysłowego z ostatnich 150 lat - od tych klasycznych po te najbardziej zwariowane. Większość z nich to ikony designu zaprojektowane przez najwybitniejszych projektantów – od Le Corbusiera po Philippe'a Starcka. Poprzez lekkie i dowcipne opisy, barwne anegdoty i atrakcyjne ilustracje D.E.S.I.G.N. bawi, zadziwia i uwrażliwia na estetykę i formę otaczających nas przedmiotów. Pozwala zrozumieć, że każdą rzecz można zaprojektować na tysiąc różnych sposobów. Udowadnia, że wyobraźnia projektantów nie zna granic. I pokazuje, jak fascynującym zajęciem jest projektowanie.”

Już niebawem - gdy tylko zapoznam się z książką - mam nadzieję zamieścić pełną recenzję tej pozycji. Na pewno o opinię poproszę i dorosłych i dzieci (swoje i nie tylko).

Autor: Ewa Solarz
Wydawnictwo: Dwie Siostry , Maj 2010
ISBN: 978-83-608-5029-9
Liczba stron: 168
Wymiary: 200 × 200 mm
Ilustracje: Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński | www.hipopotamstudio.pl
cena: 39,50 zł

 

Szukaj nas na Facebooku

Szukaj