laureatka pierwszej nagrody w konkursie na okładkę jubileuszowego numeru naszego magazynu
Wstęp do numeru
Kalendarium wystaw, targów i konkursów w Polsce i na świecie oraz skrótowe omówienia ważniejszych imprez.
Najświeższe informacje o wzornictwie, wyniki konkursów, recenzje konferencji, informacje redakcyjne, itp.
Konkurs
Prezentacja nagrodzonych i wybranych na wystawę projektów konkursowych oraz kilka uwag jurorów spisanych przez Halszkę Ogińską.
| Wydarzenia
O kondycji młodej generacji twórców grafiki użytkowej na podstawie drugiej dorocznej wystawy prac członków STGU.
| Historia dizajnu
Ceniony teoretyk sztuki i malarz, twórca teorii mechanofaktury. Na polu typografii Berlewi dorównuje osiągnięciami Strzemińskiemu...
Przegląd najlepszych polskich projektów – 10 z dziedziny grafiki użytkowej i 10 z zakresu wzornictwa przemysłowego w wyborze uzasadnionym przez projektantów, krytyków, organizatorów dizajnu.
| Promocja
Opis rozwiązań ergonomicznych i użytkowych samochodu koncepcyjnego przeznaczonego specjalnie dla kobiet i zaprojektowany przez zespół kobiecy. (materiał promocyjny)
Prezentacje
Relacja projektanta i producenta mebli, któremu w latach przemian gospodarczych w Polsce udawało się wprowadzić na rynek produkty o wysokiej jakości wzorniczej.
| Historia dizajnu
Z historii wzornictwa. O projektancie działającym w realiach gospodarki PRL-u, styliście samochodów, które nigdy nie weszły do produkcji i wielu radioodbiorników i magnetofonów pożądanych wówczas przez klientów.
Dizajnerski tandem w ciągu zaledwie czterech lat działalności dał się już poznać szerokiej publiczności – także międzynarodowej – na licznych imprezach wystawowych.
| Historia dizajnu
Wymyśliliśmy pismo, ale nie mieliśmy tytułu. A ponieważ cała nasza wiedza o PR, marketingu i biznesie ograniczała się do hasła: „dobra nazwa gwarancją sukcesu”, przystąpiliśmy do rozwiązywania tego problemu z największą powagą i zaangażowaniem
Ten artykuł został też opublikowany w wersji elektronicznej. Zobacz: Jak powstało 2+3D.
| Internet
Tekst do polecenia tym, którzy jeszcze nie przygotowali swojego portfolio projektowego w internecie.
| Edukacja
Propozycja innego podejścia do projektowania, w którym wartości ekologiczne i kulturowe biorą górę na konsumpcyjnymi.