| Wstęp do numeru
Skrótowe omówienia rekomendowanych przez redakcję imprez, przygotowane przez Katarzynę Ogińską.
Krótkie informacje oparte na nadesłanych materiałach, w wyborze i opracowaniu nie tylko redakcyjnym.
Recenzje wybranych nowości wydawniczych.
Ten artykuł został też opublikowany w wersji elektronicznej. Zobacz: Berlewi.
3. Środkowoeuropejski Przegląd Projektowania
Razem z partnerami z Czech („TYPO”), Słowacji (stowarzyszenie 1977) i Węgier (Articsók Stúdio), dzięki pomocy Fundacji Wyszehradzkiej, zgromadziliśmy informacje o projektowaniu strefy publicznej w naszych krajach. Materiał prezentujemy w specjalnym 65-stronicowym dodatku w którym znalazły się m.in. artykuły dotyczące dizajnu i sztuki w miejscach publicznych, prezentacje wybranych akcji, realizacji i projektantów.
| Wydarzenia
Relacja z czwartej edycji konkursu projektowania graficznego ED-awards, na który zgłoszono 1033 prace. Polacy zdobyli w tym roku jedną złotą, dwie srebrne oraz pięć brązowych nagród.
| Zawód projektant
„Moją intencją nie było budowanie rozdmuchanej struktury składającej się ze zbędnych etatów, lecz studia współpracującego z profesjonalistami. Jak jest »akcja«, zbieram ludzi i rozwiązujemy temat. Nie potrzebuję średniego grafika na etacie, jeśli mogę współpracować z kimś naprawdę dobrym”.
| Wydarzenia
„Wygląda na to, że współczesnym plakatem zawładnął narcyzm i samozadowolenie. To tak, jakby jedynym zajęciem polityków stało się opracowywanie kolejnych kampanii wyborczych, a organizacje pożytku publicznego poświęcały cały swój czas na działalność PR”.
Ten artykuł został też opublikowany w wersji elektronicznej. Zobacz: Samouwielbienie.
| Wydarzenia
Pokonferencyjne przemyślenia na temat relacji grafika z wydawcą.
| Portret producenta
O historii firmy, procesie projektowym, stylistyce i o najnowszych wdrożeniach jednego z największych w Europie producentów autobusów. Buduje on swoja markę również na dobrym wzornictwie, zatrudniając od jakiegoś czasu polskich projektantów.
Ten artykuł został też opublikowany w wersji elektronicznej. Zobacz: Solaris i jego projektanci.
| Jak to robią inni
Na kilku zagranicznych przykładach autorka pokazuje, jak zmienia się przestrzeń publiczna, nie tylko za sprawą projektantów, ale i samych użytkowników.
| Wydarzenia
Z zachwytem o pawilonach holenderskim i brytyjskim, a bez PR-owskiego entuzjazmu o polskiej prezentacji wzornictwa na Expo w Szanghaju.
Ten artykuł został też opublikowany w wersji elektronicznej. Zobacz: Polska wydmuszka.
| Pogranicza dizajnu
„Często mówi się, że w sztuce wszystko już było. Warto więc zapoznać się z pracami Marei choćby po to, by obalić ten nieuprawniony pogląd i dać się zaprosić do jej intrygującego świata”.