Wstęp do numeru
Ten artykuł został też opublikowany w wersji elektronicznej. Zobacz: Pracownik i pracodawca.
wystaw, targów i konkursów w Polsce i na świecie oraz skrótowe omówienia ważniejszych imprez
Krótkie informacje oparte na nadesłanych materiałach, w wyborze i opracowaniu redakcyjnym.
Wydarzenia
Opinie jurorów na temat wyników pierwszej edycji konkursu, w którym nagradzane są polskie dzienniki i czasopisma oraz twórcy – projektanci, ilustratorzy i fotograficy pracujący na rzecz tych wydawnictw.
Prezentacje
Prezentacja studia projektowego działającego na polskim rynku od czterech lat, które w konkursie Chimery otrzymało nagrodę w kategorii Debiut rynkowy za układ graficzny magazynu.
| Wydarzenia
Omówienie wyników ostatniego konkursu reklamy, którego mocną stroną okazały się filmy i imprezy towarzyszące.
| Historia dizajnu
Przypomnienie bogatego dorobku znanego polskiego plakacisty działającego w latach 1950–1972, nagradzanego również za projekty pomników i wystaw.
| Prezentacje
Prezentacja dorobku Zuzanny Ličko i Rudiego VanderLansa, eksperymentujących amerykańskich grafików, znanych z projektów wielu krojów pism i magazynu „Emigre”.
Ten artykuł został też opublikowany w wersji elektronicznej. Zobacz: Format Emigre.
| Wydarzenia
Druga edycja imprezy zainicjowanej przez nowojorskie Cooper-Hewitt National Design Muzeum prezentuje to, co najnowsze i najciekawsze w amerykańskim dizajnie.
| Prezentacje
Naprawdę bardziej liczą się dla mnie te produkty, które można znaleźć w sieciach tanich sklepów, jak K-Mart czy Target, lub nawet rozdawane za darmo, niż te wystawione we wnętrzach muzealnych.
Ten artykuł został też opublikowany w wersji elektronicznej. Zobacz: Karim Rashid – między pożądaniem a spełnieniem.
Wybór kilku produktów trzech biur projektowych i jednej szkoły – reprezentantów młodego pokolenia amerykańskich dizajnerów.
| Historia dizajnu
Meble Mariana Sigmunda z różnych okresów jego twórczości zachwycają dziś albo kolekcjonerów art déco i wielbicieli zwariowanych lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych, albo zwolenników mebli raczej neutralnych, nie narzucających się zbytnią nowoczesnością, starannie zaprojektowanych i dyskretnie dekoracyjnych.
| Wydarzenia
Ten berliński festiwal, to najnowsza impreza środowisk projektowych, uczelni i agencji, która jak można sądzić, na stałe wpisze się w kalendarz ważnych wydarzeń europejskich.
| Wydarzenia
Omówienie obowiązkowej dla projektantów imprezy, na której nasza redakcyjna koleżanka dostrzegła rzadko publikowane przykłady produktów charakterystycznych dla najmłodszych projektantów.
| Promocja
Ten artykuł został też opublikowany w wersji elektronicznej. Zobacz: Epoka aluminium.
Autoprezentacje
Konkurs
regulaminy i wytyczne opracowane przez międzynarodowe organizacje projektantów – Icogradę, ICSID i IFI – dla organizatorów, patronów i uczestników tego rodzaju imprez. W części drugiej – omówienie regulacji dotyczących konkursów studenckich i przeglądów projektowych.
Ten artykuł został też opublikowany w wersji elektronicznej. Zobacz: Międzynarodowe konkursy projektowe cz. 2.
| Prezentacje
Bogna Otto-Węgrzyn tworzy kolaże, łącząc własne rysunki z fragmentami starych pocztówek, rycin z encyklopedii, dagerotypów i różnego rodzaju znalezisk i zdobyczy z antykwariatów.
Ten artykuł został też opublikowany w wersji elektronicznej. Zobacz: Mechaniczne Anielice.
...jednym z zadań środowiska projektantów powinna być próba zmiany pokutującego w powszechnej świadomości przekonania, że dizajnem są wyłącznie jednostkowe obiekty galeryjne.
| Opinie
Postanowiliśmy zapytać projektantów z różnych środowisk i regionów kraju, osoby o różnych doświadczeniach zawodowych, jakie są plusy i minusy polskiego wzornictwa” – w tym numerze wypowiedzi Artura Będkowskiego, Bogumiły Jung, Wojciecha Wybieralskiego i Andrzeja Sobasia.
| Internet
Indymedia to demokratyczne przedsięwzięcie medialne mające umożliwić dokładne, a jednocześnie pełne pasji mówienie prawdy.